Deklaracja dostępności
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej: 2008-01-10.
Data ostatniej aktualizacji dotyczącej zmiany wyglądu, struktury informacji lub sposobu publikowania: 2018-02-06.
Status pod względem zgodności
Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Wynik analizy pod względem zgodnościOcena dostępności BIP WSA Warszawa.pdf - data dodania: 2019-09-20 00:00:00
Raport o dostępnościAudyt WCAG 2.1 bip warszawa wsa gov pl (1).pdf - data dodania: 2022-03-21 09:56:55
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2019-09-20.
Data aktualizacji oświadczenia: 2022-03-21.
Metoda przygotowania oświadczenia:
Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Grzegorz Przewłocki, Grzegorz Zieleźny, Sławomir Milewski, Mateusz Chudy NETKONCEPT.COM sp.j. oraz ponowny audyt firmy Itee Sp. z o.o. po zrealizowaniu zaleceń..
Skróty klawiaturowe:
Strona internetowa posiada specjalnie przygotowaną wersję pod adresem internetowym http://bip.warszawa.wsa.gov.pl?wcag=black-yellow , spełniającą wymagania dostępności. Specjalna wersja strony obsługuje następujące skróty klawiszowe:
- TAB - przejście do kolejnego elementu
- SHIFT + TAB - przejście do poprzedniego elementu
- ESC - anulowanie podpowiedzi
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z osobą lub odpowiedzialną komórką organizacyjną: Dominik Niewirowski - koordynator w sprawie dostępności cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej, e-mail: informacja@warszawa.wsa.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu dostępność treści na stronie BIP - Dominik Niewirowski, 22 553 79 10 - dostępność architektoniczna - Paweł Sobieraj - 22 553 7083. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:
Dane teleadresowe podmiotu publicznego:
01-248
Warszawa,
Jana Kazimierza
10
Tel.: +48225537000
Faks: +48228269292
E-mail:
Dostępność architektoniczna
Do budynków WSA w Warszawie i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Sąd obsługuje interesantów w 3 lokalizacjach:
1. Budynek główny w Warszawie ul. Jasna 2/4
Wejście do budynku możliwe schodami lub pochylnią usytuowaną obok wejścia głównego. Koperta z miejscem postojowym dla osób niepełnosprawnych znajduje się w sąsiedztwie pochylni. Obszar dostępny dla interesantów to parter i I piętro. Szatnia, biuro podawcze, informacja o sprawach, kasa sądu, czytelnia i sale rozpraw znajdujące się na parterze nie wymagają pokonywania dodatkowych przeszkód architektonicznych. Dojście do sal rozpraw znajdujących się na I piętrze wymaga skorzystania z pochylni i z windy.
2. Budynek znajdujący się w Warszawie przy ul. J. Pankiewicza 4
Przed budynkiem wyznaczone są koperty umożliwiające parkowanie pojazdów osobom niepełnosprawnym. Wejście do budynku możliwe po pokonaniu 3 schodów lub po powiadomieniu ochrony - przy użyciu schodołazu. Jest również alternatywna droga z poziomu chodnika poprzez garaż skomunikowany z windą. Wewnętrzną komunikację ułatwia zespół wind. Biuro podawcze i kasa znajdują się na parterze. Sale rozpraw i czytelnia akt znajdują się na I piętrze.
3. Budynek znajdujący się w Radomiu przy ul. J. Słowackiego 7
Bezpośrednio przed budynkiem brak kopert umożliwiających parkowanie pojazdów osobom niepełnosprawnym. W przypadku takiej potrzeby prosimy o powiadomienie pracowników ochrony. Wejście do budynku na poziomie chodnika. Wewnątrz schody, lub winda pozwalająca dotrzeć do wszystkich pomieszczeń przeznaczonych dla interesantów, które znajdują się na wysokim parterze.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:
Na podstawie ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. 2017 r. poz. 1824) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zapewnia dostęp do bezpłatnych świadczeń tłumacza PJM (polski język migowy), SJM (system języka migowego) i SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych).
W celu skorzystania z pomocy osoby tłumaczącej język migowy prosimy o wskazanie ikony symbolizującej dłonie znajdującej się w górnym prawym rogu strony, lub o skorzystanie z linku Tłumacz Online - PZG Oddział Mazowiecki (pzgomaz.com)
Świadczenie to jest bezpłatne dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. 2019 poz. 1172).