Przejdź do treści strony WCAG Ikona rąk dla języka migowego
bip.warszawa.wsa.gov.pl

Deklaracja dostępności

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej bip.warszawa.wsa.gov.pl.

  • Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez Firmę Grzegorz Przewłocki, Grzegorz Zieleźny, Sławomir Milewski, Mateusz Chudy NETKONCEPT.COM sp.j. oraz ponowny audyt firmy Itee Sp. z o.o. po zrealizowaniu zaleceń.. Wyniki badania przedstawia Raport z audytu.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić na następujące dane kontaktowe: Dominik Niewirowski - koordynator w sprawie dostępności cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej — email: lub telefonicznie dostępność treści na stronie BIP - Dominik Niewirowski, 22 553 79 10 - dostępność architektoniczna - Paweł Sobieraj - 22 553 7083 .

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Do budynków WSA w Warszawie i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Sąd obsługuje interesantów w 4 lokalizacjach:

1. Budynek główny w Warszawie przy ul. Jana Kazimierza 10.

Do budynku prowadzi jedno wejście od ul. Jana Kazimierza. Dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się po lewej i prawej stronie od bramy wjazdu.

Do wejścia prowadzą schody (osiem stopni). Winda dla wózków znajduje się po lewej stronie schodów, z której mogą korzystać osoby z problemami motorycznymi, osoby na wózkach inwalidzkich, osoby z wózkami dziecięcymi, ciężkim bagażem itp. Przy windzie znajduje się dzwonek, którym można przywołać osobę do pomocy w obsłudze windy. Wejście do budynku odbywa się poprzez ręczne otwarcie jednego z dwuskrzydłowych drzwi. Przy drzwiach znajduje się dzwonek, którym można przywołać osobę do pomocy w otwarciu drzwi. Za drzwiami wejściowymi po lewej stronie znajdują się kolejne, jednoskrzydłowe, drzwi które prowadzą do holu głównego Sądu.

Po wejściu do budynku wszystkie osoby kontrolowane są przez pracowników ochrony pod kątem wnoszenia do budynku przedmiotów niebezpiecznych. Kontrola przeprowadzana jest za pomocą bramki do wykrywania metali, ręcznego wykrywacza metali oraz prześwietlarki rentgenowskiej.

Dla interesantów dostępne jest wyłącznie piętro na poziomie 0, które nie wymaga pokonywania dodatkowych przeszkód architektonicznych. Na wprost miejsca kontroli pracowników ochrony znajduje się Biuro Podawcze. Poruszając się następnie korytarzem w prawo od strony Biura Podawczego znajdziemy po lewej stronie korytarza w kolejności: Czytelnię Akt, Kasę Sądu oraz Punkt Informacji w Sprawach. Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się po prawej stronie korytarza prowadzącego do Informacji w Sprawach.

Zarówno Biuro Podawcze, Czytelnia Akt jak i Punkt Informacji w Sprawach wyposażone są w pętlę indukcyjną. Natomiast w Punkcie Informacji w Sprawach istnieje dodatkowo możliwość połączenia się z tłumaczem języka migowego.

Na końcu korytarza zlokalizowane są sale rozpraw A, B, C, D i E oraz samoobsługowa szatnia za przesuwnymi drzwiami i wolnostojące wieszaki na ubrania.

Na poziomie 0, obok sali rozpraw E, znajduje się bufet. 

2. Budynek znajdujący się w Warszawie przy ul. Jana Pankiewicza 4

Przed budynkiem wyznaczone są koperty umożliwiające parkowanie pojazdów osobom niepełnosprawnym. Wejście do budynku możliwe po pokonaniu 3 schodów lub po powiadomieniu ochrony - przy użyciu schodołazu. Jest również alternatywna droga z poziomu chodnika poprzez garaż skomunikowany z windą. Wewnętrzną komunikację ułatwia zespół wind. Biuro podawcze i kasa znajdują się na parterze. Sale rozpraw i czytelnia akt znajdują się na I piętrze.

3. Budynek znajdujący się w Radomiu przy ul. J. Słowackiego 7

Bezpośrednio przed budynkiem brak kopert umożliwiających parkowanie pojazdów osobom niepełnosprawnym. W przypadku takiej potrzeby prosimy o powiadomienie pracowników ochrony. Wejście do budynku na poziomie chodnika. Wewnątrz schody, lub winda pozwalająca dotrzeć do wszystkich pomieszczeń przeznaczonych dla interesantów, które znajdują się na wysokim parterze.

3. Budynek znajdujący się przy ul. Jasnej 6.

Z uwagi na fakt, iż budynek znajdujący się przy ul. Jasnej 6 jest własnością Naczelnego Sądu Administracyjnego opis jego dostępności architektonicznej znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej NSA. Bezpośredni link do strony - https://www.nsa.gov.pl/deklaracja-dostepnosci.php

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Na podstawie ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. 2023 r. poz. 20) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zapewnia dostęp do bezpłatnych świadczeń tłumacza PJM (polski język migowy), SJM (system języka migowego) i SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych).
W celu skorzystania z pomocy osoby tłumaczącej język migowy prosimy o wskazanie ikony symbolizującej dłonie znajdującej się w górnym prawym rogu strony, lub o skorzystanie z linku Tłumacz Online - PZG Oddział Mazowiecki (pzgomaz.com)
Świadczenie to jest bezpłatne dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. 2024 r. poz. 44).
 

Wynik analizy pod względem zgodności

Ocena dostępności BIP WSA Warszawa.pdf - data dodania: 2019-09-20 00:00:00

Raport o dostępności

Audyt WCAG 2.1 bip warszawa wsa gov pl (1).pdf - data dodania: 2022-03-21 09:56:55

×
Dane jednostki:


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
01-248 Warszawa, ul. Jana Kazimierza 10
NIP: 525-22-83-365
REGON: 015608709
Konto bankowe: 96 10101010 00781022 31000000

Rzecznik prasowy


tel. 22 553 79 01
e-mail: informacja@warszawa.wsa.gov.pl
01-248 Warszawa, ul. Jana Kazimierza 10
 

Wydziały Orzecznicze


I,II,IV,VII 01-248 Warszawa, ul. Jana Kazimierza 10
III            00-013 Warszawa, ul. Jasna 6
V, VI        00-696 Warszawa, ul. Jana Pankiewicza 4
Wydział Zamiejscowy VIII w Radomiu
26-600 Radom, ul. Juliusza Słowackiego 7

Informacja w sprawach


tel. 22 553 70 70
e-mail: informacja@warszawa.wsa.gov.pl