Efektywność energetyczna
Efektywność energetyczna
Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej (Dz. U. z 2025 r. poz. 711) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie informuje o stosowanych środkach poprawy efektywności energetycznej polegających na:
- nabywaniu urządzeń biurowych, sprzętu informatycznego, instalacji (w tym instalacji fotowoltaicznej uruchomionej we wrześniu 2023 r.) oraz pojazdów charakteryzujących się niskim zużyciem energii lub niskimi kosztami eksploatacji,
- wymianie dotychczas eksploatowanych urządzeń, sprzętu, pojazdu na nowe charakteryzujące się niższym zużyciem energii lub niższymi kosztami eksploatacji,
- zapewnieniu efektywnego wykorzystania infrastruktury w zakresie oszczędności energii poprzez zlecanie regularnych przeglądów i konserwacji instalacji, urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, serwisu sprzętu komputerowego, co znacząco wpływa na żywotność użytkowanych elementów oraz zapewnia ich efektywne funkcjonowanie i użytkowanie,
- bieżącym monitoringu zużycia energii elektrycznej,
- promowaniu wśród pracowników zachowań mających na celu poprawę efektywności energetycznej.
-
wytworzono:26-05-2026przez: Jakub Janicki
-
opublikowano:26-05-2026 18:02przez: Jakub Janicki
-
zmodyfikowano:26-05-2026 18:15przez: Jakub Janicki
-
podmiot udostępniający:Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawieodwiedzin: 58
-
modyfikacja strony:26-05-2026 18:15:19przez: Jakub Janicki
-
modyfikacja strony:26-05-2026 18:05:21przez: Jakub Janicki
-
modyfikacja strony:26-05-2026 18:05:06przez: Jakub Janicki
-
modyfikacja strony:26-05-2026 18:04:36przez: Jakub Janicki
-
modyfikacja strony:26-05-2026 18:04:20przez: Jakub Janicki
-
modyfikacja strony:26-05-2026 18:02:45przez: Jakub Janicki